• Belgia

    Jeśli zastanawiamy się nad podróżą do europejskiego miejsca gdzie ważną rolę odgrywa tradycja, możemy wziąć pod uwagę Belgię. To piękny kraj leżący w Europie Zachodniej, bog...
  • Pekin

    Ciekawe fakty o Pekinie Jedno z najsłynniejszych miast na Wschodzie oraz najprawdopodobniej przyszłe centrum finansowe świata - Pekin to cel podróży ludzi chcęcych poznać jak napraw...
  • Wyspy Liparyjskie

     Ze środkowego wybrzeża Kalabrii, szybką łodzią w około 3 godziny dopływa się do archipelagu Wysp Liparyjskich (Eolskich). W programie wycieczkowym po archipelagu, łódź zatrzym...

Opolszczyzna – miejsca warte zwiedzenia i zatrzymania się na dłużej:

Opolskie, to województwo, gdzie znajduje się wiele miast, miasteczek, miejsc i obiektów, które warto i należy zobaczyć. Opole, Brzeg, Nysa, Głuchołazy wraz z malowniczymi Górami Opawskimi przyciągają urodą i niezwykłym klimatem, któremu nie można się oprzeć. Trzeba przede wszystkim zobaczyć stolicę województwa - Opole, które jest jednym z najstarszych miast śląskich, ale również miejscem, w którym można odpocząć, bo to  130 tysięczne miasto nie ma cech dużego miasta. Jest kameralne, pełne zabytków, ciekawych miejsc, uroczych knajpek i kilkunastu hoteli. Turysta może skorzystać z miejsc hotelowych w standardach od jedno do trzygwiazdkowych. Hotele można rezerwować przez internet lub telefonicznie.

W Opolu wart zwiedzenia jest rynek na starówce, Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Świętego, wieża piastowska, warto przejść się nocą nabrzeżem Młynówki, by podziwiać słynną opolską Wenecję. Dla spragnionych zieleni i chcących skorzystać z czynnego wypoczynku, świetną alternatywą będzie wyspa Bolko, gdzie również możemy zwiedzić kameralny i nowatorsko zaaranżowany ogród zoologiczny. Ciekawym miejscem jest również Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

Wyjeżdżając kilka kilometrów za stolicę województwa w kierunku Brzegu natrafimy na malowniczo położony hotel w Niewodnikach. Zabytkowa wiejska rezydencja położona w świetnie utrzymanym parku przyciąga turystów bogatą neorenesansową formą dworu i  elegancko urządzonymi pokojami dla gości. Pałac w Niewodnikach można zaliczyć do tych nielicznych hoteli w Polsce, w których możemy poczuć, że cofamy się w czasie.

Z Niewodników kierujemy się na północny zachód do perły renesansu i siedziby Piastów Śląskich czyli do Brzegu. Najważniejszy zabytek to bez wątpienia zamek książąt legnicko- brzeskich- jedna z najwspanialszych rezydencji doby renesansu nie tylko na Śląsku. W zamku mieści się Muzeum Piastów Śląskich a w kościele kolegiackim Św. Jadwigi mieści się mauzoleum Piastów brzeskich, w którym pochowanych jest ponad 40 przedstawicieli tej dynastii.

Turyści mogą skorzystać z noclegu w trzygwiazdkowym hotelu Arte znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie zamku. Jak w większości hoteli w Polsce i tu rezerwacji można dokonać mailowo jak i telefonicznie. Hotel gwarantuje bezpieczną rezerwację oraz brak opłat rezerwacyjnych.

Kolejnym miastem, którego nie można przeoczyć na trasie zwiedzania jest Nysa. Miasto, które jest jednym z najstarszych śląskich miast z wielowiekową tradycją. W Nysie musimy zobaczyć Bazylikę Św. Jakuba i Św. Agnieszki, Fontannę Trytona, Dom Wagi Miejskiej, Kościół Św. Piotra i Pawła. Nysa to również zespół fortyfikacyjny, gdzie corocznie odbywa się barwna impreza Dni Twierdzy Nysa, na której wojska rekonstrukcyjne odbywają regularną bitwę w forcie II.

Na koniec podróży polecamy Głuchołazy- miasteczko położone w dolinie Białej Głuchołaskiej, na skraju Gór Opawskich. Głuchołazy i okolice to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek na łonie natury. Hotele i hoteliki, centra konferencyjne zarówno w samych Głuchołazach jak i pobliskich Jarnołtówku i Pokrzywnej zachęcają do dłuższego pobytu. W Głuchołazach możemy zatrzymać się w hoteliku „Pod Bukiem” malowniczo położonym w części zdrojowej  w lesie bukowym z bezpośrednim wyjściem na szlak turystyczny wiodący przełomem Białej. Centrum konferencyjne i hotel „Skowronek” jest znakomitym miejscem na organizację konferencji, sympozjów i zjazdów. Miejsce w hotelu należy wcześniej zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie. Jarnołtówek i Pokrzywna leżące u podnóża najwyższego szczytu Gór Opawskich – Kopy Biskupiej również oferują turystom komfortowe hotele w których po wędrówkach górskich można zregenerować siły w basenach, saunach i spa.