• Sycylia

  Z Villa San Giovanni do Messyny pierwszy raz płynąłem – naście lat temu. Patrząc na piętrzące się grzebienie fal myślałem o Odysei, bo przecież przez Cieśninę Messyńską mityczni boh...
 • Pekin

  Ciekawe fakty o Pekinie Jedno z najsłynniejszych miast na Wschodzie oraz najprawdopodobniej przyszłe centrum finansowe świata - Pekin to cel podróży ludzi chcęcych poznać jak napraw...
 • Opolszczyzna – miejsca warte zwiedzenia i zatrzymania się na dłużej

  Opolskie, to województwo, gdzie znajduje się wiele miast, miasteczek, miejsc i obiektów, które warto i należy zobaczyć. Opole, Brzeg, Nysa, Głuchołazy wraz z malowniczymi G&...

Strony związane z hasłem 'zwiedzanie':

1 · 2 · następna strona »
 • W Budapeszcie | Co trzeba zpbaczyć, dokąd pójść? »

  W Budapeszcie | Co trzeba zpbaczyć, dokąd pójść?

  Moje inne spojrzenie na Budapeszt. Miejsca, których ni znajdziesz w przewodniku. Budapeszt to wspaniałe miasto, jednak wiele spośród jego atrakcji nie jest widocznych na pierwszy rzut oka, poznanie go uniemożliwia też nieco bariera językowa. Tutaj dowiesz się o miejscach, które warto odwiedzić, potrawach, których należy spróbować i koncertach, na któych świetnie się zabawisz. Poznaj Budapeszt oczyma jego mieszkańców.

  Data dodania: 23 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Egipt wycieczki wczasy hotel »

  Egipt wycieczki wczasy hotel

  Egipt wycieczki wczasy hotel
  Wybierz się na zwiedzanie i wypoczynek do Egiptu z NESTO. tel. 22 408 37 37

  Zależnie od kierunku oferujemy : wczasy, wycieczki, wyprawy, wyjazdy na narty, nurkowanie, surfing, trekking, hotele, apartamenty, obozy, kolonie, zielone szkoły, wypoczynek dla rodzin i singli, sanatoria.
  Dla firm natomiast przygotowujemy pod zamówienie incentive tours, business travel oraz konferencje.
  Jesteśmy uznanym agentem kilkudziesięciu touroperatorów dysponujących ofertami w kraju i za granicą.
  Jeśli szukacie Państwo wypoczynku, przygody, chcecie poznać odległe kraje i ciekawych ludzi, zapraszamy.
  Oferujemy swoje pełne zaangażowanie.

  Data dodania: 18 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Co zobaczyć we Wrocławiu »

  Co zobaczyć we Wrocławiu

  Serwis o Wrocławiu - co trzeba zobaczyć, co koniecznie powinno się zwiedzić we Wrocławiu.
  Przedstawiamy atrakcje Wrocławia, przyciągające miejsca i intrygujące zabytki. Wszelkie najciekawsze miejsca są urozmaicone fotografiami oraz szczegółowymi opisami. Wrocław to przyciągające miasto warte zwiedzenia, miasto które słynie z tętniącego życiem rynku, średniowiecznego kompleksu budowli na Ostrowie Tumskim czy znanej w całej Polsce i na świecie Panoramy Racławickiej - stworzonej dla uczczenia setnej rocznicy powstania kościuszkowskiego. Warto również odwiedzić Tereny Wystawowe z Halą Stulecia wraz z Ogrodem Japońskim i Ogrodem Zoologicznym.
  Spacer biegnącą nad brzegiem Fosy Miejskiej Promenadą to nie tylko przyjemny relaksacyjny spacer wśród zieleni. Na trasie czeka nas masa ładnych widoków.
  Promujemy przejażdzkę statkiem oraz przechadzka nieopodal Odry, to obowiązkowe punkty pobytu we Wrocławiu, który z plus minus trzystoma mostami i kładkami jest zwany "Wenecją Północy".
  Prezentujemy także bogatą ofertę noclegową - od schronisk młodzieżowych w cenie 30 zł od osoby po pięciogwiazdkowe hotele wrocławskie za minimum 100 euro.
  Te wszystkie ciekawe miejsca we Wrocławiu zobaczysz na naszej stronie. Zapraszamy - u nas poznasz zabytki Wrocławia:)

  Data dodania: 04 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Świat do zobaczenia »

  Świat do zobaczenia

  Lubisz przyrodę? Zwiedzanie jest Twoją pasją? Nie lubisz stać w korkach? Teraz bez wychodzenia z domu możesz poznać ciekawe zakątki kuli ziemskiej. Serwis ŚwiatDoZobaczenia.pl wychodzi rządnym wrażeń naprzeciw. Na stronie istnieje możliwość przeglądania takich kategorii jak: miasto i budowle, czy miejsca i widoki, a także atrakcje turystyczne, czy ciekawostki z różnych zakątków świata. Artykuły zostały zaopatrzone w barwne fotografie przedstawiające uwiecznione piękno...

  Data dodania: 07 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Pakuj się i ruszaj w podróż | Portal turystyczny | Relacje z wakacji | »

  Pakuj się i ruszaj w podróż | Portal turystyczny | Relacje z wakacji |

  Opisy ciekawych miejsc na świecie, wyjątkowe atrakcje krajobrazowe i architektoniczne. Relacje z wakacji i krótkich wyjazdów weekendowych. Wyselekcjonowane zdjęcia z egzotycznych miejsc oraz fotografię ukazujące oklepane lokalizacje w inny ciekawy sposób. Do tego katalog pamiątek czyli co warto przywieźć z dalekich podróży. Tapety na pulpit z ciekawych miejsc. Komentarze i porady oraz artykuły związane z turystyką. W niektórych przypadkach zamieszczamy mapki zwiedzanych miast czy obszarów z zaznaczonymi ciekawymi miejscami. Czekamy również na wasze sugestie co do wyglądu strony i uwagi na temat prezentowanych relacji i zdjęć.

  Data dodania: 17 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Zabytki Warszawy »

  Zabytki Warszawy

  Stare miasto w Warszawie powstało już w okolicy trzynastego wieku. Miasto ma ciekawą historię a co więcej przez setki lat wybudowano w nim mnóstwo budynków, znaczna cześć z nich to zabytki Warszawy. Większość została zrujnowana, szczególnie podczas wojen i najazdów. Nieliczne jednak przetrwały i możemy je podziwiać do dnia dzisiejszego. Pierwszym z nich wartym zwiedzenia jest Zamek Królewski, który po II wojnie światowej został odbudowany, wykorzystując po części fragmenty i pozostałości po byłym budynku. Obecnie w Zamku odbywają się różne wystawy dawnej sztuki, a także koncerty i spotkania. Warto odwiedzić ten obiekt i zaznajomić się jak wyglądało kiedyś życie Warszawy.

  Data dodania: 20 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Poznań atrakcje »

  Poznań atrakcje

  Poznań to miasto położone nad Wartą w środkowo-zachodniej Polsce.
  Miasto szczyci się dużą ilością muzeów, ładnymi kościołami, olśniewającą architekturą oraz ekspresywnymi uliczkami. W sąsiedztwie centrum jest kilka historycznych i ślicznych otwartych przestrzeni jak Cytadela, Park Chopina. Nieco dalej można znaleźć parę naturalnych i sztucznych jezior, takich jak Malta, Rusałka czy Kiekrz, gdzie w w gorącej porze mieszkańcy i turysci znajdą multum rozrywek i imprez.
  Poznań to miasto zabytkowe, mieści się w tym miejscu Ostrów Tumski miejsce gdzie stanął najstarszy kościół.
  Perłą starego miasta jest uroczy renesansowy Ratusz z fascynującymi koziółkami, trzaskającymi się codziennie.
  W sąsiedztwie rynku znajdziemy barokową Farę ze znanymi organami.
  Najmłodsza zabytkowa dzielnica, skonstruowana około zamku Cesarskiego zbudowanego przed 100 laty. Główny punkt dzielnicy tworzć Plac Mickiewicza, na którym znajduje się pomnik wieszcza.
  Poznań to w największym stopniu zielone miasto Polski, jest tu wiele parków, zwiedzać można ogromny 17-hektarówy Ogród Botaniczny, z przyciągającym zespołem głazów narzutowych.
  Zapraszamy również na Sołacz, do wybitnej dzielnicy stuletnich willi miejskich, które przystają do Parku Sołackiego, przez który przepływa rzeczka Bogdanka.
  Aby poznać najważniejsze i ciekawe miejsca w Poznaniu, wejdź na naszą stronę.

  Data dodania: 20 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Wyprawy do Republiki Południowej Afryki »

  Wyprawy do Republiki Południowej Afryki

  Oferty wypraw do Afryki i wycieczek do RPA i innych krajów Afryki Południowej, wczasy i urlopy w Afryce. Tanie wyprawy dla każdego. Najtańsze wyprawy do Republiki Południowej Afryki i krajów sąsiednich, takich jak Botswana, Namibia i Mozambik. Wiele porad praktycznych o Krajach Afryki Południowej. Wycieczki do RPA. U nas znajdziesz naprawdę tanie propozycje wycieczek do RPA i do Parku Krugera.
  Jest tutaj w zasadzie dwie pory roku, dlatego możemy powiedzieć że od września do maja panuje tutaj lato. Charakteryzuje się ono dużymi opadami deszczu oraz nieznośnie wysokimi temperaturami w niektórych zakątkach kraju. Wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego panuje tropikalny klimat z wysoką wilgotnością powietrza. Nieodłącznym elementem letniej aury są gwałtowne burze czyniące często wiele Surykatki na kalahari szkód. Przy planowaniu podróży istotniejsze znaczenie niż pogoda mają terminy szkolnych ferii. Na przełomie grudnia i stycznia (okres wakacji) tłumy turystów wyjeżdżają z miast do różnych ośrodków wypoczynkowych na terenie kraju.Szczyt sezonu przypada na okres od połowy grudnia do połowy stycznia. Miejscowości turystyczne i parki narodowe przeżywają prawdziwe oblężenie a ceny bywają nawet dwukrotnie wyższe. Podróżni muszą nawet na dwa miesiące wcześniej zarezerwować noclegi.

  Data dodania: 21 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Kapsztad, podróże i wycieczki »

  Kapsztad, podróże i wycieczki

  Informacje o hotelach, atrakcjach turystycznych, dużo porad praktycznych dla turystów wybierających się na wycieczkę do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki. Afrykańskie wycieczki i podróże życia do RPA i innych egzotycznych krajów. Kapsztad to najpiękniejsze miasto Afryki zdaniem wielu cenionych magazynów turystycznych. Każdy turysta powinien odwiedzić to miasto. Kapsztad to znane i lubiane miasto.
  Zanim pojedziesz do Afryki, wskazane jest zdobycie podstawowych informacji o sposobach podróżowania. Afryka to cały czas słobo rozwinięty kontynent, dlatego musisz wiedzieć czego unikać a co jest unikalną atrakcją turystyczną. Na te pytania znajdziesz odpowiedź na naszej stronie poświęconej wyprawom na Stary Kontynent. Wyprawy do Afryki Południowej i RPA.
  Oferty wypraw do Afryki i wycieczek do RPA i innych krajów Afryki Południowej, wczasy i urlopy w Afryce. Tanie wyprawy dla każdego. Najtańsze wyprawy do Republiki Południowej Afryki i krajów sąsiednich, takich jak Botswana, Namibia i Mozambik. Wiele porad praktycznych o Krajach Afryki Południowej. Wycieczki do RPA. U nas znajdziesz naprawdę tanie propozycje wycieczek do RPA i do Parku Krugera.

  Data dodania: 21 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Przygody i relacje z jazdy autostopem »

  Przygody i relacje z jazdy autostopem

  Kilka lat temu odkryliśmy w sobie kolejną pasje. Zwiedzanie świata za małe pieniądze, poznawanie ludzi, przeżywanie przygód (czasem na granicy krawędzi) to świetne sposoby na rozwój charakteru i zdobycie pewności siebie. Szaleliśmy już na Bałkanach, w Gruzji i Maroko, a plany sięgają w jeszcze odleglejsze zakątki świata. Podczas każdego wyjazdu staramy się stanąć na jakimś szczycie. Najwyżej położonym miejscem, w którym się znaleźliśmy, był szczyt góry Kazbek. Z myślą o użytkownikach zamieszczamy wiele przydatnych w podróży wskazówek. Specjalny dział tworzony przez czytelników zawiera relacje z ich wypraw składające się z opisu, zdjęć oraz kosztorysu.

  Data dodania: 03 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Atrakcje turystyczne w Polsce »

  Atrakcje turystyczne w Polsce

  Jeżeli szukasz miejsca które trzeba zobaczyć - Kopalnia Soli w Wieliczce to miejsce, które musisz odwiedzić. Ma wiele atrakcji, które dadzą niezapomniane wrażenia.
  Dla turystów i osób spragnionych pieszych wędrówek, uważających że niestraszna im żadna trasy turystyczne Wieliczka sprosta wymaganiom każdego podróżnika. Jednak to nie wszystko, ponieważ dla osób pragnących bardziej duchowych doświadczeń szlak pielgrzymkowy niewątpliwie zapewni głębokie przeżycia.
  Poza tym ciekawym zajęciem dla naszych podróżników będzie zwiedzanie kopalni. Być może nie wszyscy wiedzą, ale jeśli chodzi o zabytki Małopolska jest jednym z najbardziej popularnych regionów Polski.
  Dla ludzi pragnących wypoczynku również posiadamy wiele do zaoferowania. W sąsiedztwie kopalni, lub nawet pod ziemią znajdują się noclegi, które dzięki wysokim standardzie, wygodzie i świetnej obsłudze, zapewnią relaks dla każdego kto się zdecyduje na tą propozycję. Tak więc jeśli chodzi o noclegi Małopolska jest jednym w ciekawszych, miejsc dla osób pragnących przede wszystkim odpoczynku.
  Oprócz noclegów posiadamy też coś do zaoferowania dla ludzi pragnących poprawić swoją kondycję zdrowotną. Uzdrowisko zlokalizowane pod ziemią, posiadające specyficzny klimat, oraz czyste powietrze wolne od zanieczyszczeń, które pozwoli zregenerować organizm każdego kuracjusza.
  Zwiedzanie i wypoczynek to jeszcze nie wszystko, ponieważ w Kopalni Soli w Wieliczce przeprowadzane są różnego rodzaju imprezy. Sylwester w Wieliczce z pewnością zainteresuje osoby chcące efektownie i nietypowo wejść w nowy rok.

  Data dodania: 09 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Usługi przewodnickie - Ojcowski Park Narodowy »

  Usługi przewodnickie - Ojcowski Park Narodowy

  Zapraszam na wspólne odkrywanie uroków Szlaku Orlich Gniazd oraz Ojcowskiego Parku Narodowego. W ofercie oprowadzanie wycieczek zorganizowanych oraz turystów indywidualnych po terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. W ofercie zwiedzanie m.in. warowni jurajskich takich jak: Ogrodzieniec, Rabsztyn, Mirów, Bobolice, Olsztyn, Pieskowa Skała i Ojców oraz atrakcji leżących na terenie Ojcowskiego Parku i Pustyni Błędowskiej. Zapraszam - Agnieszka Lis

  Data dodania: 12 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Zwiedzanie Krakowa »

  Zwiedzanie Krakowa

  Kraków jest atrakcyjnym miastem, często odwiedzanym przez turystów. Ma mnóstwo atrakcji, liczne przyciągające miejsca i stare zabytki.
  Koniecznie trzeba zobaczyć barwny rynek. intymne kawiarnie pozwolą odpocząć, można tu skosztować piwa i odpocząć na największym rynku w Polsce. Ulica Grodzka prowadzi na Wawel, po drodze czekają różne sklepy z ubraniami.
  Wawel to dziejowe miejsce z katedrą i zamkiem. Ze wzgórza roztacza się widok na miasto.
  Ulubionym miejscem spacerów jest zakole Wisły, to śliczne miejsce w stolicy Małopolski, moża tu chodzić, biegać.
  W Krakowie jest wiele kanjp. Miasto nie śpi, ma zajmujące i krzykliwe dyskoteki.
  Na naszej stronie przedstawiamy zabytki, które powinno się zobaczyć. Są wśród nich zadbane parki, gdzie udaje się ucieć od zamętu miasta.
  Odkrywamy też muzea z wieloma eksponatami, które niechybnie zaciekawią szukających wiedzy turystów.
  Nasze znakomite zdjęcia zaprezentują wszystkie atrakcje Krakowa. Jeśli wybierasz się w drogę musisz przeczytać przewodniki na naszej stronie i zapoznać najciekawsze miejsca. Serdecznie zapraszamy!

  Data dodania: 09 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Zobaczone, sfotografowane, opisane »

  Zobaczone, sfotografowane, opisane

  Blog w którym prezentuję ciekawe miejsca w Europie, warte odwiedzenia. Artykuły są bogato ilustrowane fotografiami mojego autorstwa, gdyż wszystkie opisane w nim miejsca odwiedziłem osobiście. Jeśli ktoś szuka pomysłu na wyjazd, czy to letni czy zimowy, dłuższy lub weekendowy zapraszam, może znajdzie tutaj inspiracje. Baza opisywanych miejsc jest stale i systematycznie powiększana o kolejne atrakcje turystyczne.

  Data dodania: 09 08 2013 · szczegóły wpisu »
 • Wynajem autokarów Kraków »

  Wynajem autokarów Kraków

  Wynajembuskrakow - Firma transportowa z Krakowa oferująca wynajem autokarów w Krakowie oraz przewóz osób i wynajem busów na narty. Organizujemy przejazdy w góry, transfery z lotnisk i hoteli, wycieczki i zwiedzanie: Krakowa, Zakopanego, Oświęcimia, Wieliczki. Zajmujemy się także innymi przewozami.
  Najlepszy transport składa się z wielu ważnych czynników jednak najistotniejsze to komfort, punktualność oraz bezpieczeństwo. Wszystkie te udogodnienia zapewni Państwu nasza firma z długim doświadczeniem, posiadająca profesjonalnych i odpowiedzialnych kierowców którzy zawsze w pełni wypełniają swoje obowiązki. Dysponujemy wszystkimi wymaganymi dokumentami do przewozu osób w kraju jak i zagranicą oraz busami i autobusami w bardzo dobrym stanie technicznym co gwarantuje większe bezpieczeństwo w czasie podróży.

  Data dodania: 29 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Katalog noclegów »

  Katalog noclegów

  Współcześnie nadzwyczaj duża ilość ludzi pragnie podróżować. Niewątpliwie każdy chce wynająć kwaterę jak najmniejszym kosztem, tak, aby cena była przyzwoita. Nasi rodacy kochają wyjeżdżać i spędzać swój wolny czas w atrakcyjnych miejscach, które bezsprzecznie można zwiedzić. Ogromną popularnością cieszą się podróże zagraniczne, niemniej jednak polscy turyści są także niezmiernie zaciekawieni zwiedzaniem naszego kraju. Bezspornie w celu znalezienia miejsca noclegowego warto odwiedzić serwis nocowo.pl. Na najlepszym portalu są zamieszczone różne ogłoszenia szukam noclegu - to niezmiernie często pokazująca się ogłoszenie. Powinno się tutaj odnaleźć wolne pokoje w najrozmaitszych zakątkach Polski. W razie, gdy nic nie uda się odszukać warto dać swoje ogłoszenia w rodzaju – szukam noclegu, a niewątpliwie odnajdą się m.in wolne pokoje nad morzem. Można tutaj prócz tego zaproponować miejsca noclegowe ludziom zwiedzającym zakątek w którym jest kwatera. Warto poza tym zobaczyć okazje cenowe, są tu kwatery, które mają niewygórowane ceny. Bliższe informacje są zamieszczone na witrynie www.

  Data dodania: 08 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Bieszczady wozy traperskie »

  Bieszczady wozy traperskie

  Zapraszamy w do wypoczynku w miejscowości Terka - Bieszczady. "U Ślązaka" mamy do wynajęcua 3 pokoje oraz domek letniskowy. Pokoje są kilku osobowe - zapraszamy pary oraz duże grupy turysów.
  Zapewniamy dostęp do kuchni, grilla, posiadamy plac zabaw dla dzieci na tyłach domu - jest tam chuśtawka i piaskownica. Możecie Państwo zabrać ze sobą psa, lub kota.
  Mamy dostęp do internetu, posiadamy 7 rowerów górskich do dyspozycji naszych turystów.

  Prowadzimy również stadninę koni w Górzance. Jazda konno dla osób początkujących pod okiem instruktora.Dla zaawansowanych mamy rajdy konno po Bieszczadach - kilkudniowe zwiedzanie największych atrackji z siodła.
  Zimą organizujemy kuligi z pochodniami, po których jest ognisko z pieczeniem kiełbasem i z grzanym winem. W lecie oferujemy takie atrakcje jak jazda bryczką, jazda wozami traperskimi.

  Data dodania: 25 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Taormina »

  Taormina

  Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie zamieściliśmy wiele informacji dotyczących Sycylii. Przekazujemy turystom, oraz osobom zainteresowanym historią i geografią tej wspaniałej włoskiej wyspy, praktyczne porady i cenne wskazówki, których nie odnajdą oni w tradycyjnych przewodnikach. Oferujemy możliwość skorzystania także z naszego forum oraz księgarni, gdzie można kupić mapę albo rozmówki ułatwiające komunikację z miejscowymi. Zapraszamy!

  Data dodania: 03 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Teneryfa »

  Teneryfa

  Wyspy Kanaryjskie to niezwykłe propozycje na wczasy.
  Archipelag składa się z 7 właściwych dużych wysp.
  Dużą atrakcją jest Teneryfa, doskonale usytuowana wyspa, z wieloma plażami do odpoczynku.
  Tę wyspę chcą zwiedzić tysiące turystów. Znajdują się tu ekskluzywne kwatery a także piękne plaże. Można udać się na piesze przechadzki, odpoczywać na leżaku na plaży albo nad basenem hotelowym.
  Turyści przylatują w to miejsce tak licznie, dlatego że jest to jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie udaje się korzystać ze słońca przez 365 dni w roku. Temperatura na Teneryfie nieczęsto spada poniżej dwudziestu stopni. To obszar wiecznej wiosny.
  Teneryfa oferuje również doskonałe w smaku owoce, które dojrzewają przez cały rok. Warto wynająć samochód i wyjechać na zwiedzanie po okolicy. Można zobaczyć wspaniałe widoki z klifów, oglądać nieziemską flore nadmorską oraz napawać się bardzo czystą wodą oraz ciepłym powietrzem.
  Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteś przez nas przekoanany o czarze Wysp Kanaryjskich, musisz zobaczyć naszą witrynę, gdzie zobaczysz wiele fotografii, opisów oraz dużo cennych informacji o wyspie. Zapraszamy!

  Data dodania: 21 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Gdańsk atrakcje »

  Gdańsk atrakcje

  Gdańsk to śliczne, stare i malownicze miasto położone nad polskim morzem Bałtyckim oraz rzeką Motławą. Znajduje się w nim niezliczona ilość zabytków, które są tak cudowne, że warto zobaczyć a także poznać historię każdego z nich. Zabytki Gdańska obejmują m.in. Ratusz Głównego Miasta. Ratusz stawiany był już od XIV w. i w miarę mijania czasu był on odnawiany, powiększany oraz przyozdabiany ozdabiany. Niestety w czasie II wojny światowej został on doszczętnie zniszczony, i dopiero potem postawiony od nowa. Dziś, w Ratuszu mieści się siedziba władz miasta oraz Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk.
  Kolejnymi wartymi wzmianki zabytkami w tym mieście są Dwór Artusa i stojąca przed nim Fontanna Neptuna. Dwór ten był kiedyś miejscem spotkań towarzyskich i miejscem handlu; obecnie jest on zabytkowym miejscem wchodzącym w skład Muzeum Historycznego w Gdańsku. Wspomniana również Fontanna Neptuna warta jest zobaczenia, dlatego iż pochodzi ona z 1633 roku i jest dzięki temu symbolem miasta. Sama figura Neptuna nawiązuje oczywiście do położenia Gdańska nad morzem i silnego związku pomiędzy nimi. Idąc na przódw kierunku rzeki Motławy, dotrzemydo historycznego żurawia, który kiedyś służył do przeładunku towarów na statkach oraz jako brama miasta. Teraz pełni wyłącznie tę drugą funkcję.
  Warto też wspomnieć o ulicy Mariackiej w Gdańsku oraz o bazylice Mariackiej, zwanej „koroną miasta Gdańska”. Bazylika ta jest w stylu gotyckim i budowana była przez 159 lat! Teraz jest ona największą gotycką murowaną bazyliką w całej Europie.
  Nie sposób wskazać wszystkie warte zobaczenia historyczne obiekty w Gdańsku, ale spacerując ulicami Gdańska sami się przekonamy, że są one obecne prawie na każdej z nich.

  Data dodania: 29 06 2012 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »